ללמוד אקסל גם אם אתה שונא מספרים ונוסחאות


דמיינו לכם את התרחיש הבא: מקום העבודה שלכם דורש מכלל העובדים ללמוד אקסל. אתם מתיישבים אל המחשב, פותחים גיליון אקסל ואז מה קורה...

כולנו נתקלנו ונתקל בתוכנת האקסל מתישהו בחיינו. הרי היא חלק מתוכנות האופיס שנמצאות כמעט בכל מחשב כבר יותר מעשרים שנה. על מנת לסבר את האוזן (או את העין), ייעודו של האקסל הוא ביצירת גליונות אלקטרוניים. כלומר, האקסל בעצם מציג ומחשב ערכים מתמטיים ונוסחאות לצרכים שונים החל מחישובי שכר, דרך נוסחאות מרובות-ערכים ועד לחישובים מדעיים.

רגע... מה כתבתי עכשיו? הראש שלי הלך לאיבוד כבר במילים "ערכים מתמטיים" ובוודאי שבכלל במילה "נוסחאות" אני כבר לא פה. יותר מזה, ישר עולים לי זכרונות טראומטיים מלימודי מתמטיקה בחטיבה ובתיכון, ממורות מלחיצות, משיעורי בית שאת הכנתם דחיתי עד אין קץ וממבחנים שעברתי בקושי. גם מלוחות מלאים במספרים ובנוסחאות מבלבלות אני נזכרת ולא בחיבה.

זוכרים ששאלתי מה קורה? מספרים. האמת, לא צריך לפתוח את האקסל בשביל לדעת שהולך להיות לנו עיסוק במספרים, בפונקציות ונוסחאות, זה כבר ידוע. היום, כאשר השימוש באקסל נעשה יותר ויותר נפוץ, המאמר הזה מיועד לכל אותם אנשים שמתקשים עם מספרים ושרואים באקסל תוכנה מאיימת ומסובכת. האקסל מיועד למנוע בדיוק את זה. ברגע שלומדים איך לעבוד אתו נכון, הוא עושה את כל החישובים עבורכם באופן אוטומטי ומייעל את הליך העבודה באופן כזה שלא תזכרו איך לא עבדתם אתו קודם.

פונקציות האקסל מגוונות ולא מורכבות רק ממספרים. למרות זאת, אנו מקווים להראות לכם שתוכנת האקסל אינה מסובכת כפי שהיא אולי נראית ולמעשה ייעודה הוא לשפר את איכות חייכם בצורה ניכרת. מרגע שאתם לומדים איך לעבוד איתה נכון, היא מבצעת את כל החישובים אוטומטית ומקלה עליכם. למשל, אתם צריכים לחשב אחוזים? כמה פעולות פשוטות והתוכנה עושה זאת בשבילכם. איזה כיף זה פשוט להקליד מספר, ללחוץ על אנטר ולקבל תוצאה! 

ראו באקסל חבר שנועד לעזור לנו.

אולי תתעניין גם בנושאים הבאים