צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
paper plain icon
פנו אלינו כאן
paper plain icon
אנחנו כאן, לשירותכם תמיד!
מעניין?
צרו קשר כאן או 077-2304400 ונשמח לשוחח
חייגו אלינו עכשיו 077-2304400

נגישות השירות למרצים


נגישות השירות למרצים 

הידעתם?

תקנות נגישות השירות נכנסו לתוקף בשנת 2018 והן מחייבות את המוסדות האקדמיים במדינת ישראל לעמוד בדרישות הנגישות השונות. כ-20% מהאוכלוסייה בישראל זקוקים להנגשה. בתוך אלה, סטודנטים הפוקדים את המוסדות האקדמיים השונים. המודעות על זכויותיהם וזכויותיהן של סטודנטים וסטודנטיות בעלי מוגבלויות בפרט ואנשים בעלי מוגבלויות בכלל עולה בשנים האחרונות, גם באקדמיה. כחלק ממתן שירות נגיש לסטודנטים בעלי מוגבלויות, נחקק חוק שדורש מחברי הסגל האקדמי באוניברסיטאות ובמכללות, לעבור הדרכת נגישות אחת לשנה. 

מתן שירות מונגש לסטודנטים עם מוגבלויות  

תפקידם של מַרצים הוא לא רק להעביר ידע לקהל של מאזינים. תפקידם הוא גם לוודא שהקורס או השיעור מונגשים לכלל הסטודנטים, שהסטודנטים מסוגלים להגיע לכיתה בקלות ובבטחה ושהם יכולים לבצע את המטלות הנלוות בקורס ללא קושי. בנוסף למרצים, גם חברי הסגל האקדמי – מזכירים/ות, יועצים/ות, עוזרי הוראה, מחוייבים במתן שירות נגיש לסטודנטים. למרות זאת, לעיתים, סטודנטים בעלי מוגבלות יתקלו בקשיים שונים הקשורים לדרישות הקורס ועל המרצה לוודא שהם מקבלים שירות נגיש, בהתאם ליתר הסטודנטים, כלומר, שהם לא יחוו אפליה.  

מתן שירות מותאם לסטודנטים עם מוגבלות הוא חלק בלתי נפרד מהשירותים הניתנים והמיועדים לכלל הציבור והוא חשוב מאד לשמירה על זכותם הבסיסית לכבוד. למרות זאת, לא כל מוגבלות נראית לעין ולעיתים סטודנטים לא ישתפו במוגבלות שלהם, מה גם שכל סוג של מוגבלות מצריך טיפול שונה. כמו כן, מובן כי מתן שירות נגיש לא בא לנו באופן טבעי ופעמים רבות אנו לא נדע כיצד להתנהג מול אדם בעל מוגבלות. 

אז מה עושים?  

לומדת רענון נגישות מותאמת לסגל הוראה באקדמיה היא פתרון מצוין. את הלומדה פיתחנו במיוחד עבור סגל הוראה/מרצים באקדמיה, הזקוקים להדרכה בנושא נגישות לסטודנטים עם מוגבלות. הלומדה מאפשרת ללמוד בזמנכם הפנוי, מכל מקום, מכל מחשב או מכשיר סלולרי. הלומדה כתובה באופן שיהיה קל להבנה, אינטראקטיבי ומהנה ככל האפשר מצד אחד אך שמכסה את כל הנושאים הרלוונטיים מצד שני.  

כל הנושאים ניתנים להתאמה לתכנים, לדגשים ולמסרים של ממונה הנגישות ולתרבות הארגון. 

 

יצירת קשר

 

לומדת נגישות למרצים

מידע נוסף